Şirketinizin Ses ve Görüntü Kalitesini Yükseltin!

  • Kapsam Belirleme ve Planlama
  • İçerik Oluşturma 
  • İçerik Yayınlama
  • Sonuçların Ölçümlenmesi
Anasayfa : Podcast Yönetimi
 

Podcast nedir?

İsmini "iPod" ve "Broadcast" kelimelerinin birleşiminden alan podcast, abonelik sistemi doğrultusunda kullanıcının bilgisayarına otomatik ve periyodik olarak yollanan görsel ve işitsel içeriktir.

Podcast'i diğer teknolojilerden farklı kılan yanı, abone olunabilen bir yapıya sahip olmasıdır. Belirlenen konudaki bir podcast yayınına bilgisayarınıza indirdiğiniz software aracılığıyla abone olabilirsiniz. Böylece podcaster tarafından yeni episode'lar yayımlandıkça bunlar otomatik olarak bilgisayarınıza inecektir.

Bir diğer fark ise, podcast standartlarını taşıyan ses ve görüntü dosyalarının MP3 player’lar ve iPod’larla tam uyumlu olmasıdır. Görsel ve işitsel podcastler'i kolaylıkla iPod'unuza kopyalayabilir, ofis dışında olduğunuz zamanlarda dahi yayınları izleme olanağının tadını çıkarabilirsiniz.

Podcast dergi abonelik sistemi gibi, iTunes yazılımı da dergi aboneliğinin yönetim departmanı gibi düşünebilir. Bir dergiye (podcast) üye olunduğunda , yayımcı (podcaster) her yeni çıkan dergiyi (podcast) üyenin evine yollar. Üye, bu dergiyi posta kutusundan (iTunes podcast deposundan) alıp, evindeki masanın üzerine (bilgisayarına, iPod’una vb) koyana kadar, dergi posta kutusunda bekler. Bu aşamadan sonra üye, eğer konuyla ilgileniyorsa ne zaman ve nerede isterse dergiyi okur ya da kendisini ilgilendirmeyen türde bir dergi ise, aboneliğini istediği zaman iptal eder.


İLGİLİ LİNKLER
Podcast Nedir?

Dünyada Podcast

Basında Podcasting

Sık Sorulan Sorular

DOWNLOAD
iTunes

Anasayfa | Kariyer | İletişim Arama  
 
© Copyright 2007 Taurus Group Consulting