Şirketinizin Ses ve Görüntü Kalitesini Yükseltin!

  • Kapsam Belirleme ve Planlama
  • İçerik Oluşturma 
  • İçerik Yayınlama
  • Sonuçların Ölçümlenmesi
Anasayfa : Podcast Yönetimi : Podcast Avantajları : Profile Uygun İçerik
 

Profile Uygun İçerik!

Internet artık hayatımızın bir parçası olduğundan beri, o kadar çok bilgiye ulaşabilme imkanı doğdu ki, ama öncelikle istediğimiz bilgiye ulaşabilmek için belirli bir zamanımızı araştırma yaparak harcıyoruz hepimiz. Peki istediğiniz bilgiye siz ulaşmaya çalışmayıp da bilgi size ulaşsa? Bu nasıl olacak?

Mesela almak istediğiniz eğitimler ya da katılmak istediğiniz seminerler var ve bu konuyla ilgili çıkan duyurulardan da haberdar olmak istiyorsunuz. İşte burada podcast devreye giriyor ve önceden de belirtildigi gibi podcast’ı farklı kılan en önemli özelliklerden biri podcast’ın abonelik sistemi doğrultusunda çalışması.

Öncelikle ilgi duyduğunuz web sitesinin ya da yahoo, google podcast arama motorundan yaptığınız arama sonucu, dinlemek/izlemek istediğiniz podcast’ın linkine tıklıyorsunuz, sonra profilinizi belirliyorsunuz. Diyelim yalnızca pazarlama ile ilgili seminer ve eğitim haberlerini almak istiyorsunuz. Bu şekilde profilinizi girdikten sonra, tek yapmanız gereken size bu konuyla ilgili podcast’ların podcast kutunuza düşmesini beklemek. Eğer bir mp3 player’iniz, iPod’unuz veya vb medya player’ınız varsa ve de bilgisayarınıza bağlıysa, bilgisayarınıza inen size özel yayınlanan podcast’lar otomatik olarak iPod’unuza da düşecektir.

Bilgisayarınızı kapatıp, iPod’unuzu yanınıza alın, ister arabada giderken, ister sporda, ister uçakta, ister köpeğinizi yolda gezdirirken, isterseniz de sabah işe giderken podcast’ları dinleyebilir/izleyebilirsiniz. Zamanı ve yeri belirlemek sizin seçiminiz.


İLGİLİ LİNKLER
Podcast Nedir?

Dünyada Podcast

Basında Podcasting

Sık Sorulan Sorular

DOWNLOAD
iTunes

Anasayfa | Kariyer | İletişim Arama  
 
© Copyright 2007 Taurus Group Consulting