Şirketinizin Ses ve Görüntü Kalitesini Yükseltin!

  • Kapsam Belirleme ve Planlama
  • İçerik Oluşturma 
  • İçerik Yayınlama
  • Sonuçların Ölçümlenmesi
Anasayfa : Podcast Yönetimi : Podcast Avantajları : Ekonomik
 

Ekonomik!

Dünyada şu an o kadar çeşitli konularda podcast’lar yapılıyor ki…iTunes’e bir girip insan baktığında şaşkınlığa uğruyor. Basketboldan ekonomiye, eğitimden modaya, golfden atlara, dünya haberlerinden sanata kadar her konuyla ilgili podcast’a ulaşmak mümkün. İnsan ilgisini çeken konulardaki podcast’ları arşivleme duygusu içinde kalıyor.

Mesela, Londra’da senede bir Reklam, Pazarlama ve Halkla İlişkiler Fuarı düzenleniyor ve siz de katılmanızda çok yarar olacağını düşünüyorsunuz. Fakat işten izin alıp gidebilmeniz çok zor, çünkü çok yoğun bir iş dönemindesiniz. Gidemediğiniz bir fuar’ın konuşmacılarının, röportajlarının…vb olduğu video ya da ses dosyalarının size özel podcast olarak yollanabileceğini düşünmek güzel olurdu. Dünyada BBC, CNN, National Geographic, BMW, Yale University, HP, IBM, SKY News ve daha birçok irili ufaklı firmanın internal podcast’ları kendi şirket çalışanlarına ve de external (public) podcastlar’ı da dünyadaki abonelerine bedavaya sunduklarını biliyor muydunuz? Çünkü podcast firma için düşük maliyetli yepyeni bir iletişim ve pazarlama kanalı.

Dünyadaki birçok firmanın bu podcast teknolojisini kullanarak gerek çalışanlarına gerekse abonelerine böyle bir hizmeti sunuyor olması ve bu podcast’ların kullanıcı tarafından bedava olarak indirilmesi aslında podcast’ın bir şirket için ne kadar ekonomik bir iletişim ve pazarlama kanalı olduğunu da açıkça gösteriyor.


İLGİLİ LİNKLER
Podcast Nedir?

Dünyada Podcast

Basında Podcasting

Sık Sorulan Sorular

DOWNLOAD
iTunes

Anasayfa | Kariyer | İletişim Arama  
 
© Copyright 2007 Taurus Group Consulting